Trochę o modlitwie - Kursy.SzukajacBoga.pl - Z Bogiem możesz zmienić swoje życie na lepsze!

Trochę o modlitwie

W tym artykule znajdziesz trochę informacji o modlitwie (może odpowiedzi, których szukasz), zostaną ci zadane pytanie, na które chciałabym, byś sam przed sobą, szczerze, odpowiedział.

Czym tak właściwie jest modlitwa?

Patrząc na „wikipediową” definicję jest to poczynanie kultowe występujące nie tylko w chrześcijaństwie, ale także w wielu innych religiach. Polega na skierowaniu swoich myśli do istoty lub istot będących motywem danego kultu. Dziś jednak skupię się na modlitwie w chrześcijaństwie. Odnosząc się do tego, co mówi Słowo Boże na temat modlitwy, możemy zauważyć, iż jest to po prostu szczera, opierająca się na zaufaniu rozmowa z Bogiem, dzięki której będziemy w stanie sprostać wyzwaniom. Bóg nazywa tych, którzy Mu ufają, swoimi dziećmi, dlatego modlitwę należałoby porównać do rozmowy z Tatą. Obraz relacji dziecka z ojcem nie zawsze jest perfekcyjny. Często słyszy się o przemocy ojca wobec swoich pociech, ale obraz relacji dziecka z Ojcem, jako Bogiem jest niewyobrażalnie piękny, ponieważ jest to Ojciec, który z pewnością będzie zaopatrzał w zrozumienie i to, czego w danym momencie potrzebujemy. Jeśli oddamy się Bogu i z wiarą będziemy z Nim rozmawiać – On będzie dawał jasne i czytelne odpowiedzi. Tak naprawdę kluczowe jest nasze nastawienie. 

„Wysłucham was, gdy będziecie Mnie wzywać i zbliżać się do Mnie w modlitwie” (Jer. 29:12)

No i tutaj jest miejsce na pytanie do ciebie. Łatwo przychodzi ci się modlić? Jakiś czas temu przeprowadziłam anonimową ankietę, w której właśnie padło takie pytanie. 52% ankietowanych odpowiedziało, że nie mają z tym problemu, 41% zadeklarowało, że zależy czy są sami, czy w grupie, a 7% oznajmiło, że ma z tym duży problem. Kolejne pytanie brzmi: Czy kiedy się modlisz, przynosi ci to ulgę? Ogromnym zachęceniem dla mnie było to, że 88% ankietowanych zaznaczyło odpowiedź „Tak”, co nie zmienia faktu, że pojawiły się odpowiedzi wskazujące na „Nie”. 

Jeśli nie wiesz jak zacząć – w tym miejscu chcę cię zachęcić do kursu Jak się modlić?, w którym poznasz ważne wskazówki przydatne w czasie modlitwy. Sama przyznam, że kiedy zdecydowałam się zrobić ten kurs, w czasie, gdy moja relacja z Bogiem przechodziła przez burzliwy okres, wiele mi to dało i zobaczyłam, jak bardzo potrzebna i ważna jest modlitwa.

Powyższy werset jest obietnicą nadaną przez Boga, która mówi o tym, że kiedykolwiek, kiedy będziemy zwracać się do Boga z pragnieniem, On będzie słuchał, jak najlepszy psycholog, nauczyciel, czy rodzic. Tylko pytanie, czy tego pragniesz?

Bóg czeka na ciebie. On ma dla ciebie niezmierzone bogactwo łaski!

Brzmi dobrze, nieprawdaż? Bóg Wszechmogący czeka właśnie na ciebie. On chce nawiązać z tobą relację, dzięki której dowiesz się, czym jest niekończąca się miłość. Chce cię obdarować darem doskonałym. Wszelkie dobro, które cię spotyka, pochodzi od Ojca w Niebie (patrz Jakub 1:17). Kiedy osiągniesz sukces – podziękuj Bogu, kiedy odczuwasz zmartwienie czy rozpacz – zwróć się do Niego z prośbą o pocieszenie. Przy Kochającym ciebie Bogu możesz w stu procentach się otworzyć i wylać to, co ci leży na sercu. Bóg daje ci schronienie i ukojenie w swoich ramionach. On na ciebie czeka i jest chętny cię wysłuchać. Myślę, a nawet jestem pewna, że warto to wykorzystać i zwrócić się do Niego! Nie czekaj!

Weź udział w darmowym kursie online! Nasze kursy są w 100% bezpłatne i nie wymagają żadnych zobowiązań. Zobacz swoje ulubione tematy i rozpocznij podróż.
Jak się modlić?

Jak się modlić?

Kurs
13/09/2023
Każdy może się modlić. To szczególne doświadczenie może napełnić cię poczuciem sensu i celu życia. Odkryj, jak każdego dnia spotykać się z Bogiem w modlitwie.

O autorze

..Pokaż mniej

Następne