Nowy Rok, nowy problem? - Kursy.SzukajacBoga.pl - Z Bogiem możesz zmienić swoje życie na lepsze!

Nowy Rok, nowy problem?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami postanowień noworocznych, czy raczej do zmiany daty podchodzimy sceptycznie lub obojętnie – Nowy Rok powoduje pewnego rodzaju napięcie. Ja sama nie przywiązuje zbyt dużo uwagi do zmiany daty. Może przez kolejne miesiące czasami wciąż będę pisać 2022 (lub co gorsze – 2020), lecz ekscytacja z powodu kolejnych “nowych” 12 miesięcy raczej jest u mnie słaba. Co oczywiście nie oznacza, że nie będą działy się rzeczy ekscytujące i takie, na które warto czekać. 

Nowy start

Nawet podchodząc sceptycznie do tego, że kolejne okrążenie wokół Słońca może być inne niż poprzednie, tak naprawdę wielu z nas liczy na to, że 1 stycznia przyniesie ze sobą, chociaż małe poczucie początku i nowego startu.

Wielu z nas w tym celu robi listę postanowień noworocznych, ale może podświadomie wiemy, jaki może być tego efekt. Postanowienia są często niemierzalne czy zbyt trudne do zrealizowania. Życie okazuje się przygniatające, problemy zaczynają się gromadzić i w końcu nawet najlepszy nowy początek, blednie i zaczynamy wątpić, czy w ogóle tym razem coś się zmieni.

Chociaż – jak pisałam – ja sama nie przepadam za żadną formą postanowień noworocznych, rozumiem bardzo dobrze ideę nowego początku, nadziei, że może w tym roku “będzie inaczej” albo – co lepsze – włożonej pracy w to, by coś osiągnąć i zmienić.

Jak wygląda początek Twojego dnia? 

Kiedy myślę o tym, jak dobrze zacząć ten nowy rok (o ile w ogóle coś takiego istnieje), myślę o tym, jak powinniśmy zaczynać raczej każdy dzień.

Myślę wtedy o np. byciu życzliwym dla innych – czy to swoich przyjaciół, czy domowników, myślę o modlitwie, o spędzeniu cichego czasu, zanim zacznie się szalony dzień. Nie będę ukrywać – to, że o tym myślę, nie znaczy, że faktycznie każdy mój dzień tak wygląda. Czasem, niestety, jest zupełnie inaczej.

Rozwój dyscyplin duchowych

W tym miesiącu na mediach społecznościowych Szukając Boga, możecie znaleźć kilka odniesień do kursu “jak się modlić?”. Może i Ty masz problem ze szczerą modlitwą? Wydaje Ci się pozbawiona sensu, może wcale nie jesteś przekonany/a, czy to na pewno działa i jak mogłaby działać. Może chcesz rozwinąć właśnie tę dyscyplinę duchową w tym roku lub jakąkolwiek inną?

Fajnie jest inwestować swój czas w coś pożytecznego – w to, że chcemy się lepiej odżywiać, zadbać bardziej o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, czy poświęcić więcej uwagi nowemu hobby, nauce, różnym relacjom, które mamy w swoim życiu. Ale – jako że jest to blog chrześcijański, to pewnie spodziewacie się przede wszystkim tego odniesienia – bardzo fajne (mówiąc lekko) jest poświęcanie czasu na rozwijanie różnych aspektów swojej wiary. 

Weź udział w darmowym kursie online! Nasze kursy są w 100% bezpłatne i nie wymagają żadnych zobowiązań. Zobacz swoje ulubione tematy i rozpocznij podróż.
Jak się modlić?

Jak się modlić?

Kurs
13/09/2023
Każdy może się modlić. To szczególne doświadczenie może napełnić cię poczuciem sensu i celu życia. Odkryj, jak każdego dnia spotykać się z Bogiem w modlitwie.

Intencjonalne działanie

Dlatego chce Cię zachęcić, żeby w tym roku – a tak naprawdę każdego dnia – rozwijać swoją relację z Bogiem. Mogą Ci pomóc w tym kursy na Szukając Boga, może zaangażowanie się w lokalną wspólnotę/kościół, zorganizowanie regularnych spotkań grupy biblijnej ze znajomymi, czy podjęcie wyzwania o przeczytaniu Biblii w rok.

Niezależnie jakie będzie to postanowienie w tym aspekcie Twojego życia, pielęgnując szczere rozmowy z Bogiem, możemy stworzyć odpowiednią przestrzeń dla Niego, by odnawiał nas i mówił do nas, być może w zupełnie nowy sposób! 

W tym roku, jeśli do czegoś mogę Cię zachęcić to do tego, byś  spędzał/a czas w Jego obecności, bo to On w tak niezwykły sposób może przygotować nas na nowy początek i wszystko, co za sobą niesie. 

O autorze

...Pokaż mniej

Następne